Makaleler     Dergiler     Kitaplar    

Adıyaman Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi

Yıl 2009 , Cilt , Sayı 3

Makale özeti ve diğer detaylar.

Makale özeti
Başlık :

Karadeniz bölgesindeki turizm olanaklarının swot analizi ile değerlendirilmesi

Yazar kurumları :
Cumhuriyet Üniversitesi Cumhuriyet Meslek Yüksek Okulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı1, Muğla Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu2
Görüntülenme :
1310
DOI :
Özet Türkçe :

Türkiye’ de turizm faaliyetleri daha çok deniz, kum, güneş üçlüsüne yönelik yapılmaktadır. Türkiye arz ve potansiyeli bakımından önemli yere sahip olmakla beraber bu değerleri yeterince değerlendirememektedir. Bu araştırmada alternatif turizm faaliyetlerine yönelik Karadeniz Bölgesi değerlendirilmiş ve yapılabilecek Turizm faaliyetleri açıklanmıştır. Buna paralel olarak Karadeniz Bölgesinin Turizm değerlerinin SWOT analizi ile değerlendirme yapılmıştır.

Özet İngilizce :

In Turkey, tourism activities are generally based on sea-sand-sun trio. Although it has an outstanding place in tourism supply and potential, Turkey has not realized the value of it yet. In this study, the Black Sea Region is analysed for alternative tourism activities and possible tourism activities are explained. In parallel with this, the tourism assests of the Black Sea Region are evaluated by SWOT analysis.

Tam metin (Türkçe) :
Paylaş :
Benzer Makaleler
Yorum Yap
  • Adınız :
  • Güvenlik Kodu :
  • Yorum :